HASAL Öğrencileri İstanbul Kültüründe Yarıştı

img

HASAL Tarih Kültür ve İstanbul Kulübü, öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihi, coğrafi ve kültürel dokusunu tanıtmak amacıyla İstanbul temalı bir bilgi yarışması düzenledi. Tarih öğretmenimiz Seçil ÖZDEMİR´ in koordinatörlüğünde gerçekleşen yarışmada, öğrencilere İstanbul´ un tarihi yapıları, florası, semtleri, şairleri, bestekârları, yeme– içme kültürü gibi konularda sorular yöneltildi. Akide ikramıyla başlayan yarışmada, klâsik musikimizin saz ve söz eserleri de öğrencilerimiz tarafından icra edildi. Yarışmada 10 D sınıfı birinci oldu. Yarışmaya katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.Yarışma ile öğrenciler hem İstanbul ile ilgili yeni bilgiler öğrendi hem de şiir ve musıkiden oluşan özel konseptiyle izleyenler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Yıllar boyu birçok medeniyetin gözbebeği olmuş bu güzide şehirle ilgili ufkumuzu açıcı bilgiler öğrendik.Harika vakit geçirdik.Aradaki müzik ziyafeti de bir harikaydı!İnce planlanmış güzel bir yarışma... 
Muratcan Cihan Gündoğdu 11–B
 
İstanbul Tarih ve Kültür yarışmasıyla sadece eğlenmekle kalmayıp aynı zamanda bilgilendik. Hazırlanışını ve soruları çok beğendim. Aynı zamanda yarışmanın aralarında yapılan şiir ve müzik dinletileri de yarışmanın içeriğini zenginleştiren güzel bir ayrıntıydı.
Feyza Nur Küçük 11-B
İstanbulda yaşıyor, sürekli bir yerlere koşturuyor aynı havayı soluyor fakat fark edemiyoruz. Şehrin tarihi eksik yanlarımızı tamamlıyor. Bizse tarihi dokuyu bilmeyerek keyif almamakta ısrar ediyoruz. Okul çapında yaptığımız bu mütevazi yarışma ,sunduğu sıcak ortamıyla akılda kalıcılığı sağladı. Soruların soruluş biçimi dahi ögreticiydi. Yarışma boyunca büyük mutluluk duydum, gülümsemekten kendimi alamadım. Bir takım olmak ve destekleyen arkadaşlarım olduğunu bilmek geçirdiğim vakti değerli kıldı. Yanlış cevaplarımızın da doğru olanları pekiştirdiğini ve eğlenceli anılar biriktirdiğimi düsünüyorum. Katılırken tereddüt etsem de kesinlikle keyif aldım. Hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkur ederim.
Pelinsu Günebakan 11– A


Son Yapılan Etkinlikler

Etiketler

Yaklaşan Etkinlikler