HASALMUN2019

HASALMUN2019

HASALMUN Kulübü 17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında HASALMUN19  konferansının 8.oturumunu düzenledi. Model Birleşmiş Milletler(MUN), Birleşmiş Milletler´in akademik bir simülasyonudur. Katılımcılar komitelere yerleştirilir ve bu komitelerde ülkeleri ve/veya komitelerdeki konuları  temsil ederler. Bu yılki konferansımızda Osmanlı İmparatorluğu Harp Divanı, Roma Senatosu, Bretton Woods Anlaşması, Indira Gandhi Kabinesi, Kahire Konferansı (1943), Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Birleşmiş

HASALMUN Kulübü 17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında HASALMUN19  konferansının 8.oturumunu düzenledi.

Model Birleşmiş Milletler(MUN), Birleşmiş Milletler´in akademik bir simülasyonudur. Katılımcılar komitelere yerleştirilir ve bu komitelerde ülkeleri ve/veya komitelerdeki konuları  temsil ederler.

Bu yılki konferansımızda Osmanlı İmparatorluğu Harp Divanı, Roma Senatosu, Bretton Woods Anlaşması, Indira Gandhi Kabinesi, Kahire Konferansı (1943), Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi, Amerikan Bağımsızlık Savaşı, Ortak Kriz Komiteleri: Kuzey Kore vs ABD komitelerine yer verildi.

HASALMUN 2019´ a bu sene yaklaşık 400 delege katıldı.

Delege gönderen okullar Kabataş Erkek Lisesi, Özel Avusturya Lisesi, Özel Alman Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Beşiktaş Atatürk Anadolu  Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Özel İstek Belde Anadolu Lisesi, Vefa Anadolu Lisesi, St. Michelle Fransız Lisesi, Şişli Terakki Vakfı Lisesi,Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, Haydarpaşa Anadolu Lisesi, Prof. Dr. Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, Ankara Gazi Anadolu Lisesi, Ankara Özel Nesibe Aydın Okulları ve İzmir Bornova Anadolu Lisesi.

Konferansımızda İrem Beyza URALCAN Genel Sekreter, Mehmet Emin AKYAR ve Haluk Lütfü ERENLER Genel Sekreter Yardımcısı, Sanem Su DÖRTTEPE Genel Direktör, Zeynep AKTÜRK ve Yunus Emre BOZYEL Genel Direktör Yardımcısı olarak görev almış ve başarılı bir şekilde konferansın yürütülmesini sağlamışlardır.

HASALMUN Kulübü yönetimi olarak bize destek olan rehber öğretmenlerimize ,tüm delegelere, akademik ekibe ve organizasyon ekinime katılımlarından ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

“GENÇLİĞİN DÜNYAYI ŞEKİLLENDİRECEĞİNE” inanıyoruz.

HASALMUN20 de buluşmak üzere…….

Okulumuzdan da konferansa katılan ve ödül alan  öğrencilerimiz şunlardır:

Haz/A Misem COŞKUNER – Best

Hz/E Arsima KESKİN – Mention

Hz/E Ege KALE – Mention

Hz/E Yağız SATIR – Mention

Haz/F İbrahim OĞUZ – Outstanding

Hz/A Doğa YAYLAK – Mention

Hz/F Orkun ERSEN – Mention

Hz/E Berk BİLLUR – Mention

10/A Emirhan ŞİMŞEK – Outstanding

Hz/A Demir AKA – Mention

Hz/F Tolga BİRAND – Mention ve

9/A Migle GEDAMİNSKATİE – Outstanding.

Kulüp Etkinlikleri